Eğer ilk kez Bitcoin alım-satımı yapacaksanız dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle deneme amaçlı ufak çaplı yatırımlar yapın. Daha sonra piyasa takibini iyi yapın ve Bitcoin ile alakalı haberleri,forum sitelerini takip ederek, Bitcoin hakkında iyice bilgi sahibi olun. Dünya çapında en popüler forum olan bitcointalk.org  adlı forumu takip ederek kullanıcıların açtığı konuları ve yorumları  takip ederek yatırımlarınızı mantıklı yapın.

Bitcoin Alıp Satmak için En Güvenilir Siteler
Bitcoin Alıp Satmak için En Güvenilir Siteler

Bitcoin ve türevleri olan altcoinleri alıp satmak için en güvenilir yerler kripto para borsalarıdır. Bu borsaların hepsinin vergi levhası bulunmakla birlikte yıllardır kesintisiz olarak hizmet vermektedirler. Bu borsalar yurt içi ve yurt dışı borsaları olarak da ikiye ayrılmaktadır. Aşağıda başlıklar halinde verdiğim siteleri ziyaret ederek ve araştırarak size göre en güvenilir bitcoin alım satım sitesini seçerek başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Bitcoin Nedir? Bitcoin Alım-Satım Nasıl Yapılır?

Paribu

Paribu borsası Türkiye'de en çok işlemin yapıldığı bir Bitcoin borsasıdır. Bu borsada sadece Bitcoin ve türevleri alınıp satılmaktadır. Yıllardır başarılı bir şekilde hizmet veren bu borsada ufak tefek aksaklıkların dışında herhangi bir sıkıntı olmamaktadır. Yine bu borsada manipülasyonlar olmamakla birlikte işlem yapan kullanıcıların hepsi kimlik kontrolünden geçmektedir. Yine işlem noktasında üst ve alt limit bulunmaktadır.

Koineks

İşlem hacmi olarak geride olsa da Koineks ülkemizde son yıllarda en iyi hizmet veren borsalardan birisidir. 12 farklı coini bu borsada rahatlıkla alıp satabilirsiniz. Dünya çapında en değerli coinler olan; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP ve Tether gibi birçok coin alınıp satılabilir.
Üyelikte sıkı bir güvenlik kontrolü yapan bu borsada manipülasyon yapmak çok zordur. Yine şirketleşmiş ve vergi levhası olan güvenilir bir borsadır.

BTCTurk

Türkiye'nin en eski Bitcoin ve altcoin borsasıdır. Bir zamanlar kapalı kalsa da üyelerini mağdur etmemiştir. En çok işlem hacmine sahip ikinci borsadır. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, USDT ve XRP coinleri alınıp satılmaktadır. Güvenlik noktasında ikili doğrulamanın yanı sıra üye olurken de güvenlik kontrolü yapılmaktadır.

Koinim

Yıllardır kaliteli hizmet veren bir başka borsa olan Koinim diğer platformlara göre yavaş işlem yapsa da güvenilir bir borsadır. Anonim Şirket olan bu şirketin vergi levhası ve diğer tüm belgeleri bulunmaktadır. Üye olurken de her türlü güvenlik önlemi alınmaktadır. Borsada Bitcoin'in yanı sıra Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Doge'da alınıp satılmaktadır.

Coinbase

Dünya'nın en büyük Bitcoin platformudur. Güvenlik seviyesi olarak %90 oranında güvenlik seviyesine sahiptir. Manipülasyonun asla olmadığı bu borsada rahatlıkla Bitcoin ve türevlerini alınıp satılabilir. Bu borsada işlem yapmak için Türk borsasından Bitcoin veya altcoin alarak Coinbase'de ki hesaba aktarmanız durumunda dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz.

KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski