Borsadan para kazanmak mümkün olan bir şeydir ancak bunun için bilgi ve deneyim şarttır. Borsa ile ilgili gerekli bilgi yoksa büyük kayıplarla karşılaşma olasılığı oldukça fazladır. Borsa oynamaya başlamadan önce borsa hakkında düzenli bir okuma alışkanlığı kazanıp bilgiler alma ufku ne kadar genişletilirse bir o kadar borsada para kazanmaya dair ipuçları ortaya çıkacaktır.

Borsadan Para Kazanmak İçin İpuçları
Borsadan Para Kazanmak İçin İpuçları

Borsanın temeli kavranılır ise  para kazanılır. Borsada bir temel işleyiş ve ardında da para kazanma mantığı ardı arkasına gelir. Bilinçli bir yatırımcı düşük fiyattan hisse senedi alıp bunu yüksekten satarsa para kazanır. Borsada hisse senetleri belli sebeplerden dolayı düşer ve yükselir. İşte bu iniş çıkışların takibi de ancak okumakla bilgi almakla olabilir. Sürekli piyasaların gözlemlenmesi, gelişmelerin takip edilmesi, bilinçli analizler borsadan para kazanmak için önemli adımlardır.

Borsada Uzun Vadede Yatırım Yapmak 

Borsada uzun vadede yatırım yapmak kısa vadede elde edilen karlara göre çok daha yüksek olur. Borsa aslında son derece riskli bir piyasadır ve düzensiz dalgalanmalar yaşandığından aynı oranda da para kayıpları olur. Ancak bir hisse senedi uzun vadeli alınmışsa mutlaka kazancı da güzel olacaktır. Üstelik risk kontrolü de bir o kadar daha temkinli olur. Kısa vadede borsadan para kazanmak için çok profesyonel olunmalıdır. Borsanın her hareketinden bilgi sahibi olunmalıdır.

Borsa Oynanırken Bir Amaç Olmalıdır

Borsa oynarken ya da borsada yatırım yaparken mutlaka bir amaç olmalıdır. Yatırılan paranın öneminden çok borsada kazanılacak para önemlidir. Yapılacak yatırımın nasıl değerlendirileceği önem taşır. Borsaya yatırılacak parada amaç ne yapılmak istendiğidir.

İlginizi Çekebilir : Borsanın Döviz İle İlişkisi Var Mıdır?

Borsada Para Kazandıracak İpuçları arasında ön yargılardan kurtulmak vardır. Bu ön yargıların başında borsanın bir kumar olduğu düşüncesi kafadan silinmelidir. Borsa akıllı ve sağduyulu olan insanların para kazandığı bir platformdur. Borsa riskli bir alandır. Riski en aza indirgemek ipuçları arasındadır. Borsa zamanla pratik kazanılır, ayrıntılar öğrenilir. Bu sebeple de riskler en azdan itibaren arttırılarak para kazanma statüsüne ulaşılır. Alınacak hisse senedi ile ilgili teknik analizler yapmak, araştırmalar yapmak son derece önemlidir.

Piyasa Takibi Yapmak

Borsada para kazanmanın altın kuralı piyasa takibidir.İyi bir takip neyi nasıl takip etmeniz gerektiğinden geçer.Hangi yatırım aracı için neleri araştırmalıyız? bu bilgiler doğrultusunda yatırım yapılmalıdır. Konu ile ilgi uzmanlar araştırma yapmak ve veri toplamak yeterli olmadığını aynı zamanda bu bilgileri yorumlayıp kendi stratejinizi geliştirmenizin  sizi başarıya götüreceğinden yana.

İlgilendiğiniz Yatırım Aracına Yönelmek

Yatırımcının borsada başarılı olup para kazanması için ilgili olduğu alanlara yatırım yapması daha avantajlıdır.Çünkü ilgili olduğunuz alanda zaten araştırma yapmışsınızdır ve gerekli bilgiye sahipsinizdir.Bu da sizi doğru ve tutarlı tahminlere kapı açacaktır.Hem iyi bir yatırım olacak ,hem zevk alacak hemde daha rahat ve risksiz para kazanacaksınız.

Başkalarına Kulak Vermeyin

Borsada işlem yapmaya karar veren kişi mutlaka bir çok uzman yazıları araştırıp okuyacaktır.Hangi yatırım aracı ne kadar kazandırır?yada hangi sektör firmaların hisse senetleri getirisi daha fazla yönünde bilgiler ve yönlendirmelere maruz kalacaksınız.

Bu konuya şöyle açıklık getireyim uzmanları dinleseniz dahi onların söylediği alanlara yatırım yapmaktan kaçının.Her zaman kendi ilgi alanınız ve kendi stratejiniz olsun.Çünkü borsada kendi tahminlerine ve bilgilerine güvenemeyen yatırımcının sonu başarısızlıktır.

Başkalarının tavsiyesiyle bir alana yatırım yapmaya yönelmek sizi borsada para kazanmak bir yana yatırdığınız tutarı da kaybettirecektir.

2 Yorumlar

  1. Blogunuz hayırlı olsun Gökhan Bey, bu verdiğiniz bilgiler bizler için çok yararlı olacak bilgiler..Borsadan çok anlamıyorum ama eminim meraklıları için yararlı olacaktır:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim Sevil hanım. İlerleyen zamanlarda çok daha fazla yararlı içerikler üreteceğim.

      Sil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski