Günümüzde birçok insanın ek geliri yok veya çalışmıyor.Bankalar geliri olmayan ve çalışmayanlara ihtiyaç kredisi altında kredi imkanı sunuyor.Ev hanımları da bu çalışmayan gurubu içerisinde yer alıyor.Şimdi sizlere ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartları konusunda bilgi vereceğim.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları?

Hepimiz biliyoruz ki Kredi almak için düzenli bir iş, düzenli bir gelir ve olmazsa olmaz yüksek kredi notuna sahip olmamız gerekmektedir.Kredi veren Bankalar günümüz geçim şartlarını göz önünde bulundurup belirli şartlar doğrultusunda ev hanımları gibi geliri olmayan kişilere de kredi imkanı sunmaktadır. Eğer sizde ev hanımıysanız yapmanız  gereken şey ev hanımlarına kredi veren bankaların şartlarını taşıyor olmanız.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

ENPARA

Şubesi olmadığı için tüm işlemlerini internet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirmektedir.Kredi başvurusunu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 4000 TL  ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde internet üzerinden başvuru yapabilir ve masrafsız bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

CEPTETEB

Türkiye Ekonomi Bankasının ürünü olan CEPTETEB ile işlemlerinizi internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz.Asgari 1000 TL ile Azami 1500 TL arasında kredi çekmenize imkan tanıyacaktır.

İŞ BANKASI

İŞ Bankası da diğer bankalar gibi ev hanımlarına ve geliri olmayan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır.

İŞ Bankası dışında Ev hanımlarına kredi veren bankalara,Garanti Bankası, Ziraat Bankası, DenizBank veya VakıfBank da eklenmiştir.Bu bankaların da kredi verme şartlarını şubelere giderek müşteri temsilci yoluyla sağlamak mümkündür.Mutlaka faizlerine de dikkat edin!!

Ev Hanımlarının Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Eğer herhangi bir bankadan kredi kartı kullanıyorsanız mutlaka notunuz iyi derece olmalı.Takibe düşen kredi kartı borcunuz olmamalı.

Ek Gelir

Herhangi bir kira geliri yada ek gelir elde ediyorsanız  kredi almanız çok daha kolay olmaktadır.Aylık gelirin yüksek olmasına gerek yoktur.Eğer alacağınız kredinin aylık tutarı 400 TL ise ek gelir tutarınızın da 400 TL olması yeterli olacaktır.

İpotek

İpotek kredi kullanıcıları tarafından tercih edilmeyen bir başvuru yolu olsa da hiç geliri olmayan yada Ev hanımları tarafından tercih sebebi olabilmektedir.İpotek sadece kredi ödemeniz bitimine kadar devam etmektedir.Borcunuzun bitmesiyle birlikte ipotek te kalkacaktır.Tek yapmanız gereken aldığınız kredinin taksit tutarını düzenli ödemeniz gerekmektedir.

Emekli Aylığı

Eğer aileniz vasıtasıyla Emekli maaşı alıyorsanız bankalar tarafından Devlet tarafından verilen maaş risk oluşturmadığı için gelir olarak kabul edilir ve kolayca kredi çekebilirsiniz.

Finansal Yatırımlar

Geliriniz olmasa bile eğer üzerinize kayıtlı herhangi bir gayrimenkul varsa kredi çekmek için yeterli olacaktır.Yalnız Gayrimenkul olmasına gerek yoktur.Maddi değeri banka tarafından tespit edilen her türlü finansal varlık yeterli olacaktır.

Kefil

Ev hanımlarının Kefil yoluyla kredi çekmek son şansları olacaktır.Fakat kefil olacak kişilerin ya düzenli geliri yada yukarıda belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir.Son yıllarda ödenmeyen kredi olayları dolayısıyla kredi veren bankalar bu koşullara daha da özen göstermeye başlamışlardır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar çok fazla olmamakta birlikte zamanla kredi veren banka sayısı hızla artmaktadır.Çünkü Ülkemizde geliri olmayan Ev hanımları dışında pek çok insan bulunmaktadır.Bu kişilerin ihtiyaçları bir şekilde karşılanacaktır.İşte bakalar geliri olmayan vatandaşlara sağladığı  bu kredi türünü ihtiyaç kredisi statüsünde değerlendirmektedirler.Alınan Kredinin fazla olmaması kesinlikle gözardı edilmemesi gerekmektedir.Aylık taksit oranları mutlaka kişinin yaşayış şekliyle paralel olmalıdır.Kişi 500 TL gelir göstermişse alınan kredi de bu rakamın üstünde olmamalıdır.Bankalar kredi temini konusunda oldukça iyimser olsa da tahsili ve erteleme konusunda aynı iyimserlikle karşımıza çıkmayacaktır.

2 Yorumlar

  1. Kredi ve borçlanma genelde beni ürkütür. Ama ihtiyaç durumunda başvurulabilir tabii 😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet kredi çekmek insanı sıkıntıya sokabiliyor, fakat ihtiyaç durumda da iyi oluyor.

      Sil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski