Teknolojik gelişmeler her alanda kullanılmaktadır. Özellikle Bankacılık işlemleri artık herkesin kolayca yapabileceği şekilde hizmet vermektedir.Banka ya gitmeden bir çok işlemi Cep telefonlarımızla yapmaktayız. Banka kuyrukları yok,zaman kaybı yok ve her şey artık çok daha kolay.Sadece insanları rahatsız eden tek şey her işlem karşılığında kesilen hesap işletim .Bankaların fırsatlarından faydalanalım diyoruz bir bakmışız en az miktarlarda ki Eft ler de  bile işlem ücretleri kesilmekte.Kaşıkla verip kepçeyle almak dedikleri bu olsa gerek.

Hesap İşletim , EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

İşlem Ücreti Almayan Bankalar

Fakat daha sonra araştırdığımda kesilen hesap işletim ücretlerinin geri iadesinin olduğuyla ilgili.Peki hesap işletim kesintileri nasıl talep edilir?2016 yılında Danıştay kararı ile bankaların müşterilerinden hesap işletim ücretlerini kesmesi yasaklanmış.Ama müşteriler yani bizler bu konulara yeterince vakıf olmadığımız için böyle bir karardan haberdar bile değildik.İnceleyip araştırdığımda  gerçekten yasaklanmış.Fakat fırsatçı bankalar bu karara uymamışlar ve zaten haberdar olmayan müşterilerden almaya devam etmişler.Nasıl olsa itiraz yada geriye yönelik talep eden yok.Yazımda değinmek istediğim şu ki artık hesap işletim ücreti almayan bankaları araştırın ve o bankalardan hesap açtırın.Bu zamana kadar hesap işletim ücreti ödediğiniz işlemler içinde geriye yönelik 10 yıllık dönemi kapsayacak şekilde talep edebilir,hukuki yollara başvurabilirsiniz.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

ENPARA.COM


''Şubesiz Bankacılık'' sloganıyla hizmet vermektedir.Sizin internet üzerinden başvuru yapmanız yeterlidir.çünkü size geri dönüş yapan müşteri hizmetleri,sizin belirlediğiniz adreste kayıt işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Eğer ENPARA sistemini kullanıyorsanız hesap işletim ücreti ödemezsiniz.Bunun yanında havale işlemlerini günün her saatinde , Eft işlemlerini ise 09:00 ile 17:15 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca ENPARA kartı elinize ulaştığında Ayda bir kereye mahsus diğer bankaların atmlerinden paranızı çekerken ek ücret yansıtılmayacaktır.

KUVEYT TÜRK(SENİN BANKAN)

“SENİN BANKAN”sloganıyla hizmet vermekte.Bankanın müşterisi olmak için bankaya kadar bile gitmenize gerek yok.Kendi resmi sitesine girerek ''Hemen Müşteri Ol''sekmesini tıklayarak karşınıza çıkacak olan formu doldurmanız yeterli olacaktır.Bu işlemleri yerine getirdikten sonra havale ve Eft işlemlerini kesinti olmadan ve ayrıca Ptt şubelerinden de ücret ödemeden para yatırabilme imkanı sunar.

YAPI KREDİ(NUVO)

Nuvo müşterisi olmak istiyorsanız internet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz.Daha sonra müşteri hizmetlerinin geri dönüşü ile işlemler başlatılacaktır. Nuvo yüksek faiz oranları avantajı ile yatırım için oldukça elverişlidir.

HSBC(BÜYÜK ADIM)

Eft ve havale ücreti almayan Bankalardan biri de HSBC. Büyük Adım sloganıyla hizmet vermektedir.Bu işlem den faydalanmak için toplam tutarı 500 TL olan 3 otomatik ödeme talimatının verilmesi gerekmektedir.Bize sunduğu en ayrıcalıklı imkanı, Kredili Mevduat Hesabını her ayın ilk haftası ücretsiz olarak kullanabilmeleri.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI (CEBTETEB)

Başvuru işlemleri internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. TEB müşterisi olanlar sadece internet şubesine giriş yaparak hesaplar menüsünden CEPTETEB sekmesini üzerinden işlem yapmaları yeterli olacaktır.Daha sonra ise paralarını yatırdıkları anda kazanmaya başlarlar.Hesap işletim ücreti alınmaz ve eft ve havale işlemleri de  ücretsizdir.

CEPTETEB işlemini tercih ettiğinizde en büyük avantajınız düşük faizle kredi çekip yüksek faizle paranızı değerlendirebilirsiniz.

ING (GÜNLÜK PAKET)

Başvuru işlemlerini ING web sitesinden,şubelerden yada telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.Kullanıcıların yaptığı fatura ödeme,ödeme talimatları,eft,havale gibi işlemlerden herhangi bir ücret talep etmez.

2 Yorumlar

 1. Enpara'yı kullanıyorum ve memnunum. Tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle..
   Bende uzun zamandır Enpara'yı kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.

   Sil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski