Özellikle üniversitelerde birçok banka çalışanı size kredi kartı vermek için çabalamaktadır.Öğrencilerin %90'ının herhangi bir geliri yoktur.  Buna rağmen bankalar özellikle üniversite öğrencilerinin anlık ihtiyaçlarını karşılaması için kredi kartı vermektedir. Tabi ki bu kredi kartlarının limitleri genellikle 1000 Türk Lirasını geçmemektedir.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar
Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Düzenli ödeme yapılması durumunda ise bankalar size öğrencilik yıllarında vermiş olduğu kredi kartlarının limitlerini arttırmaktadır. Düzenli ödeme yapan ve kredi kartlarını kullanan öğrencilerin 5000 TL'ye kadar kredi kartı alması muhtemeldir.

Diğer yandan devlet bu noktada önlem almış olsa da bankalar öğrencilerin geliri varmış gibi göstererek kredi kartı satışı da yapmaktadır.Bu yazımızda Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaları ve bu bankaların sunmuş olduğu hizmet ve avantajları anlatacağız.

Üniversite Öğrencilerine Hangi Bankalar Kredi Kartı Verir?

Bankalar kredi kartı imkanı sunarken öğrencilerden öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı bilgisi dışında başka bilgi de talep etmemektedirler.Özellikle bazı kredi kartı veren bankalar sadece sms yoluyla şubeye gitmeden kredi kartı başvurusu da yapabilmeniz mümkün olmaktadır.Sadece sms yoluyla ileteceğiniz bilgiler yeterli olacaktır.Kredi Kartı başvuru sonucunun olumlu olması durumunda ise belirttiğiniz adrese banka tarafından iletilecektir.Şimdi sizlere Üniversite öğrencilerine kredi Kartı veren bankaları vereceğim;

İş Bankası - İş'te Üniversiteli

Üniversite öğrencileri tarafından en çok kullanılan kartların başında gelmektedir. Borcun gecikmesi durumunda %2'nin üzerinde gecikme faizi yansıtılmaktadır. Öğrencilik boyunca da kart aidatı alınmamaktadır. Kredi kart limiti ise 500 TL'dir. Düzenli ödeme ile kart limiti arttırılabilir.

Bu kart Maximum kartların sahip olduğu tüm avantajları içermektedir. Yine Müzekart, bu avantajların başında gelmektedir.

TEB - ÜniversiTEB

Kart limiti 400 Türk Lirasıdır. Gecikme faiz oranı ise yüksek olmakla birlikte %3'e akındır. Bonus Card özelliklerini içermektedir. Kart aidatı içermemektedir.

Ziraat Bankası - Genç Kart

Lisans öğrencilerine 500, yüksek lisans öğrencilerine ise 1000 TL'ye kadar limiti bulunmaktadır. En avantajlı kartlardan biri olmasının yanı sıra kart aidat ücreti de bulunmamaktadır. KYK burs veya krediler Ziraat Bankası üzerinden verildiği için kartınızı direkt olarak Genç Kart'a çevirebilirsiniz. Limitinin de yüksek olması sebebiyle bu kart sizin işinizi rahatlıkla görmektedir. Maximum kart özelliklerinin ve avantajlarının hepsini içermektedir.

Yapı Kredi - Play Card

En avantajlı ve limiti yüksek kredi kartıdır. Word kart özelliği içermektedir. Birçok alışverişte avantaj sağlamakla birlikte Word puanda biriktirebilirsiniz. Kart gecikme faizi %2,5'e yakındır. Limit ise 750 TL'ye kadar çıkabilir. Düzenli ödeme yapılması durumunda ise 1500 TL limite çıkarabilirsiniz. Kart aidat ücreti bulunmamaktadır.

QNB Finansbank - GO

Gençlere yönelik çıkarılmış bir kredi kartıdır. En çok puan kazanabileceğiniz kartların başında gelmektedir. Limiti de 500 TL'nin üzerindedir. Kart aidat ücreti bulunmamaktadır.

QNB Finansbank - Enpara

Eşi benzeri olmayan bir kredi kartıdır. Havale, EFT ve kart aidatı gibi ücretleri yoktur. Tamamen İnternet üzerinden hizmet vermektedir. Anlık tüm raporlar mail adresinize gelmektedir. Vadesiz hesabın yanında kredi kartı özelliği de bulunmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yaptığınız takdirde kredi kartı 2 hafta içerisinde bulunduğunuz adrese gelmektedir.

2 Yorumlar

  1. Eline sağlık abi :) Öğrenciye kolay kolay vermiyor bankalar hangilerinin verdiğini bilmek işimizi kolayşaltırıyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski