Esnaf Kredisi Nedir? Faizsiz Esnaf Kredisi
Esnaf Kredisi Nedir? Faizsiz Esnaf Kredisi

Bankalar bir çok kredi türünde imkan sağlamaktadır. Esnaf müşterilerinin de yanında olarak  Esnaf ve Kobi Kredisi adı altında pek çok vatandaşa kredi yardımıyla finansal destek sağlamaktadırlar. Düşük faizli kredilerin yanında esnaf için özel olarak faizsiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Peki Esnaf Kredisi Nedir? Hangi Bankalar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır? Kredi başvuru için gerekli evraklar ve şartlar nelerdir?gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık .

Esnaf Kredisi; Bankaların esnaf müşterilerinin nakdi ihtiyaçlarını gidermek için sunulan kredi çeşitlerinden biridir. Genelikle yeni iş yeri açılışı gibi durumlarda nakdi ihtiyaç için bu krediden faydalanılmaktadır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar ve Şartlar Nelerdir?

 -T.C Kimlik Belgelerinin Fotokopileri

-İşletmeye ait Vergi Levhası

- İşletmeye ait Ticaret Sicil Gazetesi

-Noterden alınan imza sirküleri

-Gelir Tablosu gereken evraklarıdır. Evrakları hazırlayıp size en yakın banka şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Esnaf Kredisi Alma Şartı ise;

-Kesinlikle kobi tanımına uygun olmalısınız. Eğer KOBİ tanımına uygun değilseniz yine esnaf kredisi alabilirsiniz fakat kobiler için verilen uygun faizli  ve %0 faizli kredi imkanına sahip olamayacaksınız.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar


HALKBANK

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalardan biridir. Faydalanmak için gerekli şartlar, Gelir Vergisi Kanunlarında yer alan bazı meslek gruplarında faaliyet göstermeniz gerekmektedir. Bu meslek grupları; Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen yorgan, keçe, taş işleme, oya, baston  ve kaşık yapımı, çanak çömlek, el dokuması ve bakır işleme gibi işler için %0 faizli kredi imkanı sunulmaktadır.

Diğer şart ise; Başvurunun kabul edildiği tarihten 5 yıl geriye yönelik bu bağlamda herhangi bir kredi çekmemiş olmanız gerekmektedir.

 Halkbank tarafından Sağlanan Diğer bir kredi imkanı ise;

İşletmelerini yeni kuracak olan ve Ustalık belgesine sahip esnaflar için böyle bir imkan sunulmaktadır. Bu krediden faydalanmanın şartı ise; Esnaflık belgesinin verildiği tarihten itibaren en az 3 yıl geçmiş olması gerekmektedir. İşletmesini kurmuş ve gereken ustalık belgesine sahip esnaflar %0 faizli kredi imkanından faydalanabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir : Bankalardan Kredi Çekmek İçin Puanım Kaç Olmalıdır?

Halkbank Tarafınca Sağlanan Son Kredi imkanı ise; genç girişimcilere verilen finansal kaynak desteğidir. Bu imkandan yararlanmak için 32 saatlik girişimcilik eğitiminin alınması ve 30 yaşını doldurmak gerekmektedir. Genç girişimcinin projesi onay görürse banka tarafından 100.000,00 TL kredi imkanı sunulmaktadır.

AKBANK

 Akbank ta esnaf vatandaşlar için kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.Olduğunda öde kampanyası ile kredilerini şimdi alanlar hemen ödemek zorunda kalmamaktadır. Ödemeler 12 ay içerisinde esnaf müşterisi ne zaman uygunsa o zaman yapılmaktadır.Tutar ve ödeme günü müşteri ye bırakılmıştır.

ALBARAKA TÜRK

 Albaraka Türk faiz ile değil kar payı ile çalışmaktadır. İş kurmak isteyenlerin yanı sıra iş büyütmek isteyenlere de kredi imkanı sunmaktadır. Albara Türk Kredi tutarının %80 oranı na karşılık gelen tutar kadar kefalet sunmaktadır. Alınan kredinin vadesi 6-48 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

 DENİZBANK

 En kolay ve hızlı esnaf kredisi temin eden banka Denizbank tır. Kolay kredi özelliği ile İnternet Bankacılığı üzerinden 80.000 TL  tutarında esnaf kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında Yatırım amaçlı; Ticari Taksitli Kredi, İşletme Kart, Günlük giderler için ise Ticari Kurtaran Hesap ve Taşıt tanıma sistemleri gibi imkanlar da sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir : Kredi Sicilini Temizlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Esnaf yazıp boşluk bırak T.C kimlik numaranızı yazarak 3280’e kısa mesaj gönderin.5 dk içerisinde Sms’e olumlu yada olumsuz cevap gelecektir.

Sms yoluyla Kredi talebiniz olumlu değerlendirildiğinde Banka ya giderken Yanınızda bulundurmanız gereken Belgeler;

-Kimlik fotokopisi

-Mal Beyanı

-Oda Kayıt Belgesi

-İmza Sirküsü

-Vergi Levhası

-Gelir Tablosu

Bu evrakları hazırlayıp 75 gün içerisinde bankaya gitmezseniz başvuru ve kredi talepleriniz iptal olacaktır.

VAKIFBANK

Vakıfbank Esnaf kredisi avantajı faizsiz kredi değil, kredinin rahat ödenebilmesini sağlamaktır.

3 farklı Ödeme seçeneği ile hizmet sunmaktadır; Sabit, taksit ertelemeli yada değişken taksit imkanlarıyla kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları?

Ziraat Bankası, Şekerbank, Teb gibi bankalarda esnaf kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak koşulsuz şartsız faizsiz kredi veren tek banka Halkbank tır. Halkbank KOSGEB ile anlaşması sayesinde müşterilerine %100 faiz indirimi ile kredi imkanı sunmaktadır.

KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski