Hızlı bir şekilde karşı tarafa para gönderme işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan yönteme EFT yöntemi adı verilmektedir. EFT yöntemi farklı bankaları kullanan kişilerin de işlem yapabilmesine olanak tanıdığı için insanların daha çok tercih ettiği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat EFT Yöntemi ile işlem yapacak kişiler bu işlemin belirli saatlerde yapıldığını göz önünde bulundurarak işlemlerini tamamlayabilirler.

Hangi Bankalar EFT Ücreti Almıyor?
Hangi Bankalar EFT Ücreti Almıyor?

EFT işlemlerini gönderici ve alıcının saat 9:00 ile 16:50 saatleri arasında gerçekleştirmeleri tavsiye edilmektedir. Fakat EFT yöntemi ile işlem yapan kişilerin karşı tarafa yolladığı paradan belirli miktar kesinti yapılmaktadır. Bankalar tarafından yapılan bu kesintiye ise ”EFT ücreti” adı verilmektedir. EFT ücreti kişinin yolladığı para üzerinden 5 TL ile 50 TL arasında değişen ücretler yollanan para miktarı üzerinden kesinti yapılarak para alıcıya ulaşmaktadır. Gönderen kişi alıcıya ulaşmasını istediği para üzerinden daha az kesinti yapılmasını istiyorsa; bankaları internet bankacılığı seçeneklerini kullanarak para yollama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bankalar aracılığı ile EFT yöntemi kullanarak işlem yaptıkları takdirde genelde kesinti yapılıyor. Fakat bankaların müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için gerçekleştirilen para transferi işlemlerinden herhangi bir EFT ücreti almayan bankalar bulunmaktadır. EFT yöntemini kullanarak para transfer etmek isteyen kişiler den EFT ücreti almayan bankalar;

En Para EFT İşlemlerinde Kesinti Yapıyor mu?

Müşterilerinden EFT işlemlerinde havale ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır. Finansbank’a bağlı olarak hizmet veren En para avantajlarından yararlanmak için internet üzerinden başvuruda bulunarak banka hesabı açtırmak mümkündür. İnternet üzerinden hızlı bir şekilde işlemlerin yapılmasını sağlayan bu banka hizmetinde hesabınız kısa sürede açılmaktadır. Sizde kısa sürede bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız ve de EFT ücreti ödememek için bu bankayı tercih edebilirsiniz.

EFT İşlemlerinde Kesinti Yapmayan Bankalar Güvenilir mi?

EFT işlemlerinde kesinti yapmayan bankalar güvenilir bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalar ücret kesintisi yapmamakta ve tıpkı diğer bankalar gibi hızlı bir sürede alıcının hesabına ulaşmakta ve herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

İlginizi Çekebilir : Hangi Bankadan Kredi Kartı Almalıyım?


KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski