Sanal Borsa yatırımı; Borsa yatırım araçlarıyla yapılan yatırımın sanal yolla hesap açma ve kazanç kaybı yaşanmadan bilgi edinilmesidir. Son zamanlarda oldukça fazla tercih sebebi olan Sanal yatırım hesabı  yeni yatırımcı adaylar için oldukça uygundur.Çünkü sanal borsa yatırımı yoluyla borsa yatırımları ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak daha etkili ve daha risksiz bir yöntemdir.

Genellikle yatırımlarını değerlendirmek isteyen yatırımcı,birikimini kaybetmemek adına öncelik olarak sanal borsa yatırım hesabı ile deneyim kazanıp daha sonra yatırım yapmaktadır.Borsa yatırımlarını daha iyi öğrenmek adına sanal borsa oyunları bile mevcuttur ve yeni adaylar bu oyunlara oldukça ilgi göstermektedirler.

Sanal Borsa Yatırımı Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle borsa piyasasını iyi analiz etmeli ve kendine özgü alım-satım ağı oluşturmalıdır.
  2. Seans saatlerini ve emirlerin işlendiği saatleri iyice hakim olması gerekmektedir.
  3. Gerçek borsa yatırımında olan grafikler sanal borsa yatırımında da olacağından bu grafikler doğru şekilde nasıl okunur ve nasıl yorumlanır bunlar öğrenilmelidir.
  4. Kendi özgün yatırımını yapacak yatırıma  karar vermeli ,güçlü bir piyasa takipçisi olmalıdır.
  5. En önemli ve son adım ise, tepe ve dip noktalardan alım-satım yapmak.

Sanal Borsa Yatırımı Nedir? Nasıl Yapılır?
Sanal Borsa Yatırımı Nedir?

Yukarıdaki 5 maddeyi öncelikle sanal yatırım hesaplar yoluyla denemelisiniz.Çünkü borsa yatırımı oldukça kullanım açısından bizim için uzak bir kavramdır.Sadece sanal yatırım hesabı ile yetinmeyip konu ile ilgili Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun web sitesinden aracı kurumlar ile ilgili verilere ulaşıp,iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sanal Borsa Yatırım Hesabı  Kullanım Amacı Nedir?

Borsa da rahatça işlem gören yatırımcı için elbette bu hesabı kullanmalarına gerek yoktur.Daha çok borsa ile yatırım yapmak isteyeni,kısa sürede fazla kazanç elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.Çünkü oldukça riski yüksek bir yatırım olan borsanın risklerini en az seviyelere indirmek gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir : Borsanın Döviz İle İlişkisi Var Mıdır?

Gerçekte açılan hesap ile sanal yolla açılan hesap hemen hemen aynıdır.Yani tek yapmanız gereken sanal paranızı sanal açılan aracı kurum hesaplarına yatırmak.Daha sonra yapılacak yönlendirmelerle sanal  yatırım hesabını kullanabilirsiniz.Sanal Borsa hesabı ile yatırım yapmanın hiç bir ekonomik kaybı yoktur.Sadece Sanal borsa yatırım hesabı kullanım amacı, borsa ile ilgili tanım ve terimleri öğrenmemize ve borsa yatırımı gerçekte nasıl yapılır onu daha iyi kavramamız için yol göstermektedir

İlginizi Çekebilir : Borsadan Para Kazanmak İçin İpuçları

Son olarak değinmek istediğim önemli husus ise diğer yatırımcıların kararlarından etkilenmeden, çoğunluğun düşüncesine uymadan emirler ve kararlar verilmelidir. Belirlediğiniz hedef ile yetinmeli “biraz daha beklersem daha çok kazanırım”gibi yanıltıcı düşüncelere  girmeden işleminizi sonlandır malısınız.

KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski