Günümüz imkanlar dahilinde nakit harcama yaparak bir şeyler elde etmek mümkün değil. Çünkü elde edilen gelir ve işveren tarafından verilen maaş geçinmek için yeterli değil. Bu sebeplerden dolayı kredi kartı kullanımına her geçen gün artan bir yöneliş bulunmaktadır. Bizler ihtiyacımız olduğu için hiç araştırma yapmadan herhangi banka şubesinden kredi kartı başvurusu yapıyoruz.Bizim için yeter ki limiti yüksek olsun yada o anki ihtiyacımızı ivedi bir şekilde karşılasın.

Bugünkü yazımızda Hangi bankadan kredi kartı almalıyım? Kredi kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler? adlı başlıklara yer vermek istiyorum.Öncelikle bu soruların cevabına geçmeden önce kredi kartından ne gibi faydalar bekliyoruz.Bunları açıklamak istiyorum.

Hangi Bankadan Kredi Kartı Almalıyım?
Hangi Bankadan Kredi Kartı Almalıyım?

Kredi Kartının Faydaları Nelerdir?

-Bazı kredi kartlarında peşin fiyatına taksit imkanı sağlaması.
-Nakit ihtiyacınızı çok düşük komisyonlar karşılığında tedarik edebiliyor olmanız.
-Kredi kartı ile birçok size ait vergi ve trafik cezalarınızı ödeyebilme imkanı sağlaması.
-Taşıması kolay ve kaybetseniz dahi banka şubesinden iptal ettirebilir yeniden yenisini çıkarma imkanı sağlaması.

İlginizi Çekebilir : Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

-Bence en önemli faydası yapılan alışveriş tutarınızı hesap kesim tarihinde tamamını ödemek yerine asgari tutarını ödeme imkanı sağlaması.

Hangi Bankadan Kredi Kartı Almalıyım?

AKBANK

Banka tercihinizi Akbank tan yana kullandıysanız Akbank'ın en çok tercih edilen ve para puan kazandıran kartı Axess kredi kartıdır. 500 TL ye kadar para puan ikanı sağlamaktadır.Bu imkandan faydalanmak için banka kartı kullanmanız ve size verilen harcama limitini 12 aya kadar doldurmanız gerekmektedir.Ki biz zaten kredi kartı kullanıcıları bu limitleri çok daha erken bir zamanda kullanmaktayız.
Bir diğer avantajı ise, otomatik talimatı verme sayınıza göre para puan kazanmanız.1 adet ödeme talimatı için 15 TL ye varan tutarlarda para puan kazandırıyor.

QNB FİNANSBANK

Eğer Finansnak şubelerinden kredi kartı almak istiyorsanız Fix kart tercih etmelisiniz.En avantajlı ve kazandıran kart özelliği ile yıllık aidat ücreti yoktur.Kartınızı kaybetseniz dahi 15 TL ye Fİx kartınız yenilenmektedir.Kart limitiniz ise sizin gelir durumunuza göre değişmektedir.Benim tavsiyem kesinlikle Fix kart kullanmanız yönündedir.

HSBC

Diğer Kazandıran ve avantajlı kredi kartımız ise; HSBC bankasına ait concept karttır.Son yıllarda kullanıcıları oldukça artmaktadır.

İŞ BANKASI

Tüm bu bankaların kredi kartları yanında en çok kazandıran Banka ve Kredi kartı,İş Bankası Maximum kartıdır..Üstelik alışveriş ve nakit avans kullanımlarında diğer bankalara göre faiz oranı daha düşüktür.En yaygın kullanılan kredi kartı çeşididir.

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Kullanım aidatı olup olmadığı.Eğer varsa yıllık ödenen ücretin tutar azlığına göre bankalar tercih edilmeli.
-Nakit avans çekim kullanımları oldukça fazla olduğu için, uygulanan faiz oranlarına dikkat edilmelidir.

 İlginizi Çekebilir : Kredi Kartı Borcu ve Yasal Süreçler

-Her yerde geçerlilik taşıyıp taşımadığı.
-En önemlisi ise otomatik talimatlarda ücret alınıp alınmadığı hususlarına dikkat edilmelidir.

KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski