Ücretsiz bitcoin veren siteler, ücretsiz bitcoin nasıl kazanılır gibi sorularınızın cevabını açıklayacağım. Herkesin geçinmek için ihtiyaç duyduğu ve her gün tüm enerjisini onu kazanmak için harcadığı para Lidyalılar tarafından icat edildikten sonra dünyanın kaderi de değişmiş oldu. Lidyalılar altının önemli bir konuma geleceğini öngörmediğinden madeni paraları altından icat etmişlerdi. Altına verilen önemin artmasıyla madeni paraların içeriği değişti, sonrasında da kağıt paralar ortaya çıktı. Elektronik ödeme araçları sayesinde parayı fiziki kullanmadan ödeme yapabilmek ve ülkeler arasında para farklılıklarının olması dışında bitcoinlere kadar çığır açan bir yenilik yaşanmamıştır.

Ücretsiz Bitcoin Veren Siteler
Ücretsiz Bitcoin Veren Siteler

Bitcoin fikri Avustralyalı iş adamı Craig Wright tarafından  2008 yılında Nakatamo lakabıyla ortaya çıkmıştır. 2016 yılına kadar kimliğini gizleyen Nakatamo, vergi soruşturmasına takıldıktan sonra kimliğini açıklamak zorunda kalmıştır. Bitcoin resmi şekilde kurulmuş bir merkez bankasına bağlı olmayan, kendisine ait bir finans kuruluşu bulunmayan buna rağmen normal para araçları ile alınıp satılabilen soyut bir para birimidir. Kişiler internet üzerinden bitcoini alıp satabilmektedir. Son zamanlarda değerlenmesiyle dikkat çeken bitcoin ฿ sembolü ile gösterilir, BTC kısaltması ile işlem görür.

Ücretsiz Bitcoin Veren Siteler

Bitcoinin yaygınlaşmasıyla birlikte bedava bitcoin veren siteler oldukça yaygınlaşmıştır. Bunlara literatürdebitcoin muslukları denilmektedir.  İlk ücretsiz bitcoin veren siteyi GavinAndresen açmıştır. Bitcoin muslukları kullanıcılarına verdikleri görevlerin başarı ile tamamlanması karşılığında onlara bitcoin ya da satoshi verirler. 1 BTC 100.000.000 Satoshiye denk gelmektedir. Bu siteler kullanıcılardan herhangi bir yatırım talep etmezler.

İlginizi Çekebilir : Bitcoin Nedir? Bitcoin Alım-Satım Nasıl Yapılır?

Değeri yüksek olan bitcoinleri bu sitelerin ücretsiz veresinin gerekçeleri vardır. Ana gerekçe gerçek para ile rekabet halinde olan BTC’nin tanıtılmasını sağlamaktır. Özellikle dijital para birimini bilmeyen kişilerin bu siteler aracılığıyla btc sahibi olmaları vebtclere güvenmeleri sağlanır, onlara sonrasında daha fazla btc satmak amaçlanır. Düşük bütçe ile reklam yapmak da denilebilir.  Çünkü ücretsiz olan sitelere talep fazla olacaktır. Böylelikle btc satışı yapan site rakiplerine oranla daha popüler hale gelecektir. Hem de kullanıcı talepleri arttıkça reklam gelirleri de çoğalmış olur.

Ücretsiz bitcoin siteleri aracılığı ile tatmin edici paralar kazanmak mümkündür. Sitelerde genellikle reklam izleme, anket yapma, referans sitelere tıklama ve oyun oynama gibi görevler bulunur. Bazı isteler para satışına aracı olan kullanıcılarına belli oranlarda komisyon verir. Her görevin belli bir satoshi değeri bulunur. Görev onay aldıktan sonra karşılığı olan satoshi kişinin profil hesabına yatırılır.  Bu tutarların karşılığı kişinin bir hesabına aktarılabilir. Ancak uğraş verdikten sonra emeklerin boşa gitmemesi için sistemli grevler veren, düzenli şekilde ödeme yapan internet siteleri araştırılıp bulunmalıdır. Bloglar, sosyal medya hesapları ve forum siteleri takip edilerek uygun sitenin bulması sağlanabilir.

Kullanıcı Yorumlarına Göre Bazı Ücretsiz Bitcoin Veren Siteler

Ücretsiz bitcoin veren siteler, kalınan süre ve yapılan görev karşılığında verdiği satoshi miktarları farklıdır. Yine ödeme yöntemleri,  ödeme zamanları, referans kullanıcı ödülleri ve satış ortaklığı primleri de farklıdır. Uygulamada oldukça fazla olan sitelerden bazıları düzenli ödeme yapmaları ve başarılı sistemleri sayesinde kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmış ve görev yapan kullanıcılara güven vermiştir. Bu sitelerden bazıları şunlardır:
 1. BitcoinDetector
 2. Free Bit Box
 3. FreeBitco
 4. BitGames.io
 5. BitLucky:
 6. FaucetGame.com
 7. BitGolden:
 8. CoinAdder.com
 9. ClaimBit
 10. TomyGame.com
 11. YourFreeCoin
 12. Mooncash
 13. Bit Fun
 14. Freebitco.in
 15. MoonBitcoin


KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski