Son zamanlarda ülkemizde kripto para alım ve satımı oldukça popüler hale gelmiştir.Peki kripto para nasıl alınır? Bedava kripto para nasıl kazanılır? Kripto paraların doğuşu ilk olarak 2008 senesinde Satoshi Nakamoto tarafından elde edilen Bitcoin ile olmuştur. Günümüzde ise kripto para çeşidi 1000'i aşmıştır. Bilgisayarların veri tabanlarına gizlenmiş olan birtakım kodların çözümlenmesi ile elde edilen bu kripto paralar, günümüzde en az bir altın kadar değerlidir.

İlginizi Çekebilir : Kripto Para Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Bir bitcoinin fiyatı yıllar önce 1 dolar bile değere sahip değilken şimdi 6.000 doların üzerinde değere sahiptir. Bitcoin gibi tüm kripto paraların değeri bu şekilde yükselmiştir. Yoğun ilginin sonucu değeri bu kadar artan kripto paraların, geleceğin parası olabileceğinden de bahsedilmektedir. Yalnızca İnternet ortamında kullanılan ve değerini kolay kolay kaybetmeyen bu kripto paralara sizler de sahip olabilirsiniz.

Kripto Para Nasıl Satın Alınır?

Kripto paralar merkez bankaları tarafından üretilmezler. Bilgisayar işlemcileri üretebildiği için ve İnternet ortamında kullanılabildiği için dijital para olarak isimlendirilirler. Buna bağlı olarak kripto para almak için kişisel bir kripto para hesabına ihtiyaç vardır. Bu hesabı da yalnızca İnternet üzerinden açabilirsiniz. Bir kripto para cüzdan hesabı açtıktan sonra sunulan kripto para türlerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz.


Kripto Para Nasıl Alınır, Nasıl Satılır?
Kripto Para Nasıl Alınır, Nasıl Satılır?


Bunun için kripto para cüzdanına kendi banka hesabınızdan para aktarmanız gerekmektedir. Aktardığınız bu para ile kripto para alabilir ve dilerseniz bozdurarak TL ya da dövize çevirebilirsiniz. Kripto paralar ile ciddi gelirler elde etmek için kripto para borsasını çok iyi takip etmek ve uzman görüşlerini dikkate almak çok önemlidir.

Kripto paraya sahip olmanın tek yolu satın almak değildir. Para ödemeden de kripto paraya sahip olmanın yolları vardır. Bu yollardan biri kripto para madenciliği yapmaktır. Bunun için bir bilgisayar gerekmektedir. Masaüstü bilgisayarlarlar bu işi daha kolay yapabilmektedir. Bilgisayarınızın işlemcisine erişip gizli kodları çözerek kripto para üretme işlemine kripto para madenciliği adı verilir.

İlginizi Çekebilir : Bitcoin Nasıl Ortaya Çıktı?

Bu işlemi yapacak bir madencilik hesabına üye olduktan sonra madencilik yapmak istediğiniz kripto para çeşidini seçip bedava kripto para elde edebilirsiniz. Bir diğer yolu da kripto para muslukları dır. Faucet siteleri belli zaman aralıklarında damlatan musluğu andıran şekilde bedava kripto para dağıtmaktadırlar. Bu siteler gelirlerini reklamlardan elde etmektedirler. Bu sitelere üye olup zaman zaman ziyaret ederek damlaya damlaya biriken kripto paraları toplayabilirsiniz.

KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Daha yeni Daha eski