top of page

KRİPTO PARALAR NEDİR ?

Kripto para veya kısaca kripto, bir değişim aracı olarak çalışmak üzere, işlemleri güvence altına almak için matematiğin bir dalı olan kriptografi kullanılarak tasarlanmış bir dijital unsurdur. Kripto paralar bir nevi dijital döviz, alternatif döviz ve sanal dövizdir. 

ALTCOİNLER 

Bitcoin dışındaki bütün kripto paralara altcoin denir bunlar yüksek risk ve getiri oranlarına sahiptir ancak şuan yaklaşık 20.000 altcoinin olduğunu düşünürsek doğru yatırımı yapmak oldukça önemlidir yanlış seçim size paranızı tamamen kaybettirebilir.

Ancak doğru yatırımı seçmeniz ve yeterli sabrı göstermeniz  durumunda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

DOĞRU ALTCOİN NASIL SEÇİLİR?

Öncelikle ne kadar risk almak istediğinize karar verin ,çok kazanmak için çok risk almak gerekir ama çok risk size her şeyi de kaybettirebilir.

Eğer çok risk almak istemiyorsanız coinmarketcap den ilk 100 coine bakabilirsiniz ama bunlar bile çok yüksek riskler içerir.

Sonra kendinize şu soruyu sorun ,bu coin ilerde neye fayda sağlar? Bir çözüm ve kolaylık sağlıyor mu ? Bu gibi sorulara sağlıklı cevaplar verebiliyorsanız büyük ihtimalle doğru yatırımı bulursunuz. Fakat kimse size bir kesinlik yada garanti veremez, yatırımın kendisi bir risktir.

bottom of page